Jesteśmy butikową agencją świadczącą kompleksowe usługi marketingowe dla firm. Przygotowując strategie, jak również prowadząc projekty, zawsze kierujemy się zasadami pozytywnego marketingu, które wyznaczyliśmy sobie na samym początku istnienia Salonu.

Wierzymy, że dzięki takiemu podejściu możemy realizować projekty na najwyższym poziomie. Przede wszystkim skutecznie, ale i etycznie, z poszanowaniem przestrzeni publicznej i osobistej innych. A to zawsze przekłada się na korzyści dla naszych klientów. Zachęcamy do wdrażania tych zasad we własnych firmach i agencjach, a także dzielenia się z nami Waszymi pomysłami.

Mniej outdooru


Jesteśmy za ograniczaniem kampanii billboardowych, plakatowych i reklam zewnętrznych w przestrzeni publicznej, a w niektórych miejscach za całkowitym ich zakazem. Naszym klientom proponujemy alternatywne rozwiązania online. W pełni popieramy wprowadzenie uchwały krajobrazowej. W górach chcemy oglądać góry!

Mniej druku i gadżetów

Stawiamy na wersje online przygotowywanych przez nas materiałów (np. ulotki, foldery, ebooki). Namawiamy na ograniczanie nadprodukcji gadżetów reklamowych i wydruków materiałów. Kierujemy się zasadą drukuj tylko wtedy kiedy musisz i tylko tyle ile potrzebujesz! W zamian proponujemy inne kreatywne rozwiązania i bardziej ekologiczne upominki.

Stop marketingowi szemranemu

Pisanie na zamówienie masowych komentarzy zachwalających produkt czy usługę jest nie tylko nieetyczne, ale i niezgodne z prawem. Niestety dalej jest praktykowane, często błędnie mylone z marketingiem szeptanym. Nie róbcie tego! W Salonie podpowiadamy jak nawiązać kontakt ze swoimi klientami, rozpocząć z nimi dyskusję i namówić ich do pozostawiania rzeczywistych i szczerych opinii.

Walczymy z cyfrowym zanieczyszczeniem

Specjalizujemy się w działaniach online z dużą dbałością o środowisko. Czy wiesz że pracownik, który uczestniczy w 15 godzinach spotkań online z włączoną kamerą, wytwarza 9,4 kg CO2 miesięcznie, a jeden mail produkuje ok 4g (50g za wiadomość ze zdjęciem). Prowadząc projekty staramy się jak najbardziej ograniczać przy tym cyfrowy ślad węglowy. Staramy się optymalizować liczbę spotkań i wysyłkę maili, usuwać niepotrzebne pliki, aplikacje, zdjęcia i filmy itp.

Diversity and Inclusion

Nasza firma wspiera różnorodność i jest ona jedną z podstawowych wartości jaką się kierujemy. Do pracy i współpracy z Salonem zapraszamy każdego niezależenie od płci, wieku, religii, narodowości, koloru skóry czy miłości. Wierzymy, że dzięki takiemu podejściu możemy świadczyć lepsze usługi. Przygotowując strategię, uwzględniamy zawsze wiele poglądów, różne punkty widzenia, wiedzę i doświadczenie.

Marketing to ogromna odpowiedzialność, dlatego róbmy go dobrze, tak aby móc być z tego dumnym!
Zgadzasz się z zasadami pozytywnego marketingu? Podaj dalej!