Działania marketingowe

Jesteśmy agencją do zadań specjalnych, ale realizujemy też wszystkie działania z obszaru marketingu tradycyjnego, patrząc na projekt z perspektywy sukcesu firmy.

STRATEGIE MARKETINGOWE

Przygotowujemy kompleksowe strategie marketingowe dla firm na różnym etapie rozwoju. Nasze rekomendacje bazują na gruntownej analizie sytuacji i są dostosowane do możliwości firmy (budżetu, zasobów, kompetencji). Wskazujemy konkretne działania, które przyczynią się do rozwoju firmy. Tworzymy całoroczne plany marketingowe do samodzielnego wdrożenia. Pokazujemy, jak pracować z budżetem i harmonogramem tych działań. 

CONTENT MARKETING

Tworzymy ciekawe, eksperckie treści w celu budowania wizerunku marki, pozycjonowania firmy, edukowania i zdobywania klientów. O tematach trudnych i technicznych piszemy w przystępny sposób. Prowadzimy kampanie PR oraz lead generation. W ten sposób przyciągamy osoby z grupy docelowej klienta, budujemy z nimi długoterminowe relacje, a w rezultacie ich zainteresowanie produktem czy usługami firmy. 

W ramach prowadzonych działań przygotowujemy: artykuły na bloga, case studies, broszury, ikonografiki, ebooki, landing page, video. 


WEB MARKETING

Projektujemy strony internetowe w oparciu o zasady UX Design, a także dobieramy technologię, w której zostanie zaprogramowana, w zależności od jej założeń funkcjonalnych. Następnie realizujemy działania sprowadzające wartościowych użytkowników na stronę.

PUBLIC RELATIONS

Budujemy i wzmacniamy świadomość marki poprzez kampanie public relations. W ramach prowadzonych przez nas działań nawiązujemy i utrzymujemy relacje z dziennikarzami, prowadzimy biuro prasowe firmy,  inicjujemy publikacje informacji prasowych i artykułów eksperckich w mediach.

Zajmujemy się również kontaktem z działami reklamowymi portali oraz magazynów, zbieraniem ofert, po analizie których przedstawiamy nasze rekomendacje.

BRANDING

Tworzymy pełną identyfikację marki. Dobieramy archetyp, przedstawiamy pomysły na nazwę, slogan i hasła przewodnie. Przygotowujemy brandbook zawierający logo, avatar, motyw graficzny oraz dobór palety kolorów i fontu. Możemy stworzyć także key visual, czyli sposób budowania narracji kreatywnej i graficznej wokół znaku marki, który zawiera elementy storytellingu marki.

KAMPANIE REKLAMOWE

Docieramy do potencjalnych użytkowników stron internetowych, blogów, profili firmowych, sklepów internetowych i stacjonarnych. Prowadzimy kampanie reklamowe w social mediach, w Google Ads, na LinkedInie, TikToku oraz offline. 

Zajmujemy się także organizacją konkursów i promocji – od pomysłu, kwestii prawno-księgowych, przez obsługę, aż po wysyłkę nagród. Przygotowujemy koncepcje programów lojalnościowych dla aktywizacji klientów czy firm z sieci partnerskiej.

LEAD GENERATION

Wspieramy działy sprzedaży firm, prowadząc kampanie dostarczające wysokiej jakości leady. Realizując działania, dzielimy pozyskane przez nas kontakty na: hot lead, rozumiany jako osoba zainteresowana kontaktem w celu otrzymania oferty firmy oraz cold lead, czyli osoba zainteresowana tematyką bliską firmie, ale niekoniecznie jeszcze jej produktami. „Podgrzewamy” zdobyte kontakty, tak aby przekształcić je w hot lead. Rekomendacje co do działań w tym zakresie przedstawiamy po gruntownym wywiadzie z firmą.

SOCIAL MEDIA

Zdobywamy zasięgi dla firm, produktów czy miejsc, działając organicznie w social mediach. Prowadzimy profile na Facebooku, Instagramie i LinkedInie i TikToku, regularnie publikując wartościowe treści. Udzielamy się na grupach w celu osiągnięcia rozpoznawalności i wyższej liczby polubień profilu. Prowadzimy skuteczne kampanie reklamowe.

Budujemy także wizerunek firmy lub personalny poprzez działania na YouTube czy Twitterze.

 

social

ROADSHOW
I EVENTY

Organizujemy konferencje, śniadania biznesowe, spotkania użytkowników oraz roadshow. Tworzymy plan obecności firmy na wydarzeniach i konferencjach branżowych, również poza Polską. Dobieramy pod wydarzenie gadżety oraz materiały marketingowe, a na miejscu przygotowujemy relację video.

Zobacz inne obszary naszej oferty

® Copyright 2024 by Salon Marketingowy.